Śmiejmy się na zdrowie

Odsłony: 177

Pobierz quiz w formie aktywnego pliku pdf

Śmiejmy się na zdrowie

Śmiech zwiększa odporność, dotlenia, dodaje energii, poprawia nastrój, rozładowuje stres, pomaga w walce z depresją; warto śmiać się na zdrowie - podkreślają lekarze. (…)

Lekarze z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia (PPOZ) przypominają, że dobroczynny wpływ śmiechu na funkcjonowanie organizmu człowieka został potwierdzony naukowo. Badaniami nad śmiechem i jego wpływem na zdrowie zajmuje się gelotologia.

„Śmiech pozytywnie wpływa na pracę serca. Pobudza krążenie, przez co dostarcza większej ilości tlenu do organizmu. Lepsze zaopatrzenie płuc w powietrze sprzyja również dotlenieniu mózgu, który wytwarza więcej endorfin, uznawanych nie tylko za hormony szczęścia, ale także za naturalne substancje przeciwzapalne. Jednocześnie hamowane jest wydzielanie a href="https://youtu.be/J-pQVpON4FA" target="_blank">tzw. hormonów stresu, dzięki czemu łagodzone są między innymi bóle głowy i mięśni" - wylicza prezes PPOZ Bożena Janicka. Przypomina, że śmiech jest także świetną gimnastyką dla mięśni brzucha, ramion i twarzy. "Człowiek radosny, to człowiek szczęśliwszy. Warto się śmiać częściej i zarażać śmiechem innych" - przekonuje Janicka. (…)

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest od 1999 roku, w każdy pierwszy piątek października.

Źródło i pełen tekst: http://www.pap.pl/aktualnosci/news,1113002,lekarze-w-swiatowy-dzien-usmiechu-smiejmy-sie-na-zdrowie.html

Quiz

Dodaj komentarz

Opublikuj komentarz jako gość

0
warunki korzystania.

Komentarze