Biały Michael Jackson i zamrożony Walt Disney

Odsłony: 192

Pobierz quiz w formie aktywnego pliku pdf 

Biały Michael Jackson i zamrożony Walt Disney 

Michael Jackson to król nie tylko popu, ale i miejskich legend. O wszystkich mitach, jakie wokół niego narosły, zrobił nawet kapitalny teledysk do utworu "Leave Me Alone". Plotek było wiele, ale jedna wybijała się ponad wszystkie inne – Michael Jackson się wybielił. Jak to zrobił? Każdy miał inną teorię na ten temat, ale do najpopularniejszych należała wersja o chemicznym wybielaniu skóry, przeszczepie czy transfuzji. Pomysłów było naprawdę wiele, ale żaden nie miał zbyt wiele wspólnego z prawdą.

Michael Jackson cierpiał na vitiligo, inaczej bielactwo nabyte. Choroba objawia się depigmentacją skóry, przez co pojawiają się na niej plamy. Gdy artysta zaczął takie obserwować na swoim ciele, stosował sztuczki maskujące – makijaż, nosił rękawiczkę, by ukryć plamy na dłoni. Na ten temat powiedziano już naprawdę wiele, ale wciąż jednak spora grupa osób wierzy, że wybielał się sam.

Według legendy Walt Disney został zamrożony w specjalnej, pionierskiej komorze kriogenicznej i miał zostać przywrócony do życia dokładnie za sto lat – kiedy zostanie wynalezione lekarstwo na raka. Walt borykał się chorobą nowotworową płuc, ponieważ nie stronił od papierosów. Według mitu komora ukryta jest pod kolejką górską „Piraci z Karaibów” w amerykańskim Disneylandzie. W rzeczywistości nic takiego nie miało miejsca. Walt Disney zmarł na raka, a jego ciało zostało skremowane. 

Źródło: http://deser.gazeta.pl/deser/56,111858,10807989,bialy-michael-jackson,,5.html; http://deser.gazeta.pl/deser/56,111858,10807989,zamrozony-walt-disney,,4.html

Quiz

Dodaj komentarz

Opublikuj komentarz jako gość

0
warunki korzystania.

Komentarze